Systémy pro inteligentní přehrávání hudby v pozadí a veřejný rozhlas

Axis rozšiřuje nabídku o inteligentní síťová audiořešení a novou síťovou konzoli s mikrofonem, která v kombinaci se síťovými reproduktory vytvoří úplný systém veřejného rozhlasu. Nový síťový prvek propojující audio (tzv. audio bridge) umožňuje integraci analogových a síťových audiosystémů, a zákazníci tak mohou těžit z předností síťových systémů a využít přitom stávající analogový hardware. 

Nejnovější přírůstky představené společností Axis Communications rozšiřují možnosti využití zvuku k zlepšení chodu firem, jejich bezpečnosti a zabezpečení. Síťový prvek pro propojení audia a síťová konzole s mikrofonem jsou malé a snadno použitelné a přinášejí přidanou hodnotu v řadě různých případů použití, jako jsou hudba na pozadí a hlášení v maloobchodních řetězcích nebo oznámení v systémech veřejného rozhlasu ve vzdělávacím sektoru. Lze je kombinovat se síťovými reproduktory Axis v jednom systému bez nutnosti centrálního elektronického vybavení. Síťové audiosystémy společnosti Axis jsou založeny na otevřených standardech, což znamená, že se mohou snadno integrovat do jiných systémů.

Mnoho starších systémů používá analogové reproduktory, které nejsou kompatibilní s digitálními reproduktorovými systémy nebo digitálními audiozdroji. Díky síťovému prvku k propojení audia AXIS C8033 (Network Audio Bridge) je možné přehrávat hudbu z analogového zdroje signálu také pomocí síťových reproduktorů Axis nebo připojit digitální zdroj zvuku, jako je přehrávač AXIS Audio Player, a hudbu přehrávat pomocí analogového reproduktorového systému.

Společnost Axis také oznamuje uvedení produktu 2N SIP Mic, konzole s mikrofonem kompatibilní pro síťové použití firmy 2N, jež je součástí skupiny Axis, která se uplatní v systémech veřejného rozhlasu. Tato inteligentní konzole s mikrofonem nabízí 12 konfigurovatelných tlačítek a umožňuje flexibilní oslovení v různých zónách, živé vstupy a přehrávání předem nahraných zpráv.

„Díky nové konzoli s mikrofonem 2N SIP Mic se síťové reproduktory Axis promění v kompletní systémy veřejného rozhlasu, které jsou ideální pro vzdělávací sektor. A díky připojení síťového audio bridge umožňujícího připojit existující analogová zařízení k síťovým audiosystémům Axis mají zákazníci velmi jednoduchou a nákladově výhodnou možnost využít všechny výhody, které digitální systémy nabízejí. Síťový přenos zvuku také znamená, že systém lze snadno škálovat a je dostatečně flexibilní, aby se přizpůsobil variabilním potřebám zákazníků. Zařízení lze přidávat nebo odstraňovat snadno a okamžitě – na rozdíl od analogových systémů, kde je vždy nutné změnit jak hardware a software, tak instalaci kabelů“, říká Håkan Hansson, globální ředitel divize audioproduktů společnosti Axis Communications.

„Využití inteligence síťového videosystému s doprovodným zvukem může být často jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zvládat mnohé problémy, jimž firmy čelí. Například maloobchodní prodejci mohou lépe řídit fronty tím, že budou zákazníky informovat, že pokladny v jiném patře jsou méně vytížené. Ve školách mohou administrátoři oslovit žáka, který se nachází mimo učebnu. Tyto dva příklady jsou pouhým zlomkem potenciálních přínosů, které digitální audiosystémy mohou nabídnout,“ pokračuje pan Hansson. „Vzhledem k tomu, že naše společnost prosazovala přechod na trhu od analogových k digitálním systémům videodohledu, hrají tyto nové produkty důležitou roli v tom, aby se stejným směrem vyvíjela i oblast audiosystémů.“

Síťový prvek k propojení audia AXIS C8033 Network Audio Bridge a síťová konzole s mikrofonem 2N SIP Mic budou k dostání prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v září 2017 za doporučené maloobchodní ceny 5 200 Kč a 23 500 Kč.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Nejrychlejší cesta k využití platformy OpenStack pro virtualizaci síťových funkcí

Řešení VMware vCloud NFV-OpenStack pro virtualizaci síťových funkcí s podporou platformy OpenStack představila  Společnost VMware. Nová platforma vCloud NFV-OpenStack obsahuje VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition, což je vlastní distribuce společnosti VMware založená na systému OpenStack Ocata, která je plně integrovaná, testovaná a certifikovaná pro infrastrukturní NFV platformu VMware. Díky využití VMware Integrated OpenStack jako správce virtualizované NFV infrastruktury mohou síťoví architekti snadno zavádět, aktualizovat a provozovat cloud OpenStack na NFVI platformě operátorské třídy od společnosti VMware.

Společnost VMware zároveň oznámila, že skupina Vodafone Group Plc zvolila VMware jako dodavatele pro globální implementaci NFV a že společnosti Dell EMC a VMware představily nové integrované a ověřené NFV řešení připravené pro platformu OpenStack.

Poskytovatelé komunikačních služeb urychlují zavádění virtualizace síťových funkcí (NFV) v reakci na nebývalý nárůst objemu provozu a stále vyšší očekávání zákazníků. V telekomunikačním odvětví narůstá zájem o OpenStack v prostředích NFV kvůli potenciálním přínosům pro operátory včetně otevřených architektur, vyšší flexibility a rychlosti inovací u cloudových sítí, přístupu ke globální komunitě vývojářů softwaru pro OpenStack a standardizovaných northbound rozhraní pro komunikaci s nadřazenými vrstvami (NFV Orchestration, VNF-Manager). VMware novým řešením vCloud NFV-OpenStack Edition podporuje otevřenou architekturu pro bezproblémovou integraci a interoperabilitu.

„Vydání vCloud NFV-OpenStack Edition a představení VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition je významným pokrokem v naší NFV strategii, soudě podle ohlasů, které máme od našich zákazníků,“ říká Gabriele Di Piazza, viceprezident skupiny Telco NFV společnosti VMware. „Dokážeme nabídnout nejrychlejší cestu k produkční implementaci OpenStack tím, že poskytujeme, co nikdo jiný na trhu nenabízí: nejspolehlivější a nejpropracovanější NFV infrastrukturu založenou na špičkovém virtualizačním softwaru VMware spojeném s otevřeností standardního systému OpenStack, který lze optimalizovat pomocí specializovaných rozšíření pro operátory.“

OpenStack uzpůsobený pro potřeby operátorů

VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition reaguje na specifické požadavky poskytovatelů komunikačních služeb, kteří na platformě OpenStack zavádí síťové služby založené na NFV. VMware vCloud NFV-OpenStack nativně podporuje kontejnerované virtuální síťové funkce (VNF) pomocí integrované správy kontejnerů a umožňuje provoz VM a kontejnerovaných VNF pod jediným správcem virtualizované infrastruktury. Toto řešení díky využití specifických funkcí OpenStack Ocata poskytuje operátorům nástroje pro zavádění NFV sítí včetně:

 • Multitenantnosti a rezervování zdrojů VNF: umožňuje izolaci jednotlivých nájemců na úrovni zdrojů a zajištění dostupnosti zdrojů pro každého nájemce, poskytovatel tak může zajistit plnění závazných parametrů u infrastruktury a zároveň nájemcům poskytnout bezpečí uvnitř sítě a lepší možnosti plánování kapacity.
 • Dynamické a elastické škálování síťových prostředků: umožňuje poskytovatelům vytvářet elastické konstrukty služeb, které dokáží škálovat síťové funkce ve všech směrech podle míry a způsobu využití, a reagovat tak v reálném čase na aktuální síťový provoz. To umožňuje optimálně řídit zdroje a snížit investiční i provozní náklady.
 • Vylepšená podpora sítí a přidělování hardwaru (EPA): poskytuje na datové vrstvě výkon operátorské třídy s nízkou latencí a umožňuje poskytovatelům udržovat vysokou úroveň síťových služeb pro koncové zákazníky při optimalizaci využití zdrojů pomocí podporovaných metodologií, jako je CPU Pinning, podrobné nastavení nejednotného přístupu do paměti (NUMA), podpora více typů NIC a virtualizace SR-IOV.

VMware vCloud NFV OpenStack urychluje a zjednodušuje cestu k produkčnímu NFV

Produkt VMware vCloud NFV-OpenStack díky širokému spektru funkcí pro NFVI a využití platformy VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition poskytovatelům komunikačních služeb nabízí:

 • Zjednodušenou instalaci a zavedení systému OpenStack: VMware Integrated OpenStack-CE umožňuje instalaci a zavedení celé OpenStack infrastruktury na základě šablon pomocí webového klienta VMware vSphere® při využití pokročilých funkcí pro správu nástroje vCenter.
 • Jednoduché aktualizace systému OpenStack: oddělení řídící a datové roviny umožňuje nepřetržitý provoz bez servisních odstávek při procesu aktualizace systému OpenStack. Poskytovatelé komunikačních služeb tak mohou držet krok s inovacemi díky rychlým aktualizacím a opravám.
 • Integrované řízení provozu: s využitím unikátních možností automatizace NFVI a integrace komponenty Ceilometer spolu s aktivní a prediktivní analýzou, izolací problémů, analýzou hlavních příčin a schopnostmi rychlé nápravy. Nástroje VMware vRealize Operations Manager™, Log Insight™ a Network Insight™ integrované do vCloud NFV-OpenStack tvoří platformu pro monitorování provozu, analýzu a opravy ovládanou z jedné obrazovky. Krátká průměrná doba rozpoznání a řešení problémů (MTTU/MTTR) snižuje provozní náklady.

VMware vCloud NFV a program VMware Ready

Již více než 50 poskytovatelů komunikačních služeb zavedlo NFV s pomocí VMware vCloud NFV ve více než 90 případech. VMware vCloud NFV tak pomáhá urychlovat inovace a zavádění služeb, snižovat náklady a zjednodušovat provoz sítí. vCloud NFV umožňuje zavádět vícedodavatelské a multifunkční NFV platformy, které poskytují automatizaci služeb, bezpečné multitenantní prostředí, řízení provozu a vysokou spolehlivost, jakou vyžadují operátoři. Zároveň je tato platforma připravená na sítě 5G readiness. Certifikační program VMware Ready for NFV dává poskytovatelům komunikačních služeb jistotu, že NFV řešení partnerů společnosti VMware bude možné bez problémů a efektivně zavést, provozovat a propojit s VMware vCloud NFV. Společnost VMware již certifikovala více než 20 NFV partnerů pro předchozí verze VMware Integrated OpenStack a bude provádět certifikace pro VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition po vydání produkční verze softwaru.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Nové služby a technologická řešení na Sigfox World IoT Expo

 Sigfox a jeho český operátor SimpleCell zahájí historicky první Sigfox World IoT Expo, které se bude konat 25. a 26. září v Praze. Během této stěžejní události představí celou řadu nových služeb, jejichž cílem je otevřít nový prostor v historii internetu věcí (IoT). ICT NERWORK NEWS a IoT NETWORK NEWS jsou mediálním partnerem.

Na akci se sejdou operátoři sítě Sigfox z celého světa, stejně tak více než 400 obchodních partnerů a na 1000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti, která přispívá k vývoji IoT ve světě.

„Sigfox World IoT Expo představuje obrovský milník na naší cestě a očekáváme, že se stane mezníkem i v IoT světě. Výrazné impulsy ke změnám dáváme svému okolí už od našeho vzniku v roce 2011. V rámci průmyslových aplikací tak nyní  přenášíme miliony zpráv denně”, říká Ludovic Le Moan, CEO Sigfoxu, který bude na IoT expu takvé hovořit.  „Máme jedinečnou tržní a technologickou hodnotu, a to je to, co chceme představit v Praze prostřednictvím příběhů úspěchu našich zákazníků po celém světě“, dodává na závěr.

Sigfox vytvořil za pouhých šest let LPWA síť, která je nyní hnacím motorem Internetu věcí. Díky své technologii pracuje Sigfox s velmi slabými signály posílanými prostřednictvím senzorů z celého světa. To vše s použitím minima elektrické energie. Otevírá tak nové obchodní příležitosti a řešení, které dříve nebyly možné s ohledem na omezenou kapacitu baterií a celkové finanční náklady.

Program Sigfox World IoT Expa ukazuje, jak jsou jednotlivá řešení Sigfoxu v současné době užívána po celém světě k transformaci obchodních modelů, vytváření zcela nových, nebo jejich vylepšení.

Na Sigfox World IoT Expu bodou hovořit:

 • za průmysl: Airbus, Bosch, Total, Securitas
 • globální operátoři: Telefónica, T-Mobile, Telia
 • partneři budující ekosystémy: ST Microelectronics, ON Semiconductor, Avnet, Roland Berger, PwC
 • IFC World Bank Group
 • Sigfox Foundation

Kompletní seznam vystupujících naleznete ZDE

Pro více informací

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor