ICT NNIOT NN | B2B NN | CB NN | DC NN |  RC NN |  CW NN |  EW NN | SM NN | NETGURU NN | ITSEC NN KANKRY  facebook linkedin twitter youtube

Nokia rozšiřuje portfolio soukromých bezdrátových sítí tak, aby podporovala podniky v jejich digitální transformaci

nokia logoSpolečnost Nokia rozšiřuje své portfolio přístupových a základních technologií o podporu digitální transformace průmyslových odvětví a podniků. Nové malé buňky, konektivita Wi-Fi, funkce Edge Computing s více přístupy a Cloud Packet Core umožňují podnikům řídit a provozovat své vlastní soukromé bezdrátové sítě při transformaci operací.

Chcete-li vybudovat opravdový digitální podnik, k tomu firmy potřebují vrstvu síťového připojení založeného na mobilních širokopásmových technologiích, jako je LTE. Tyto sítě nabízejí vysokou spolehlivost, pokrytí a zaručenou nízkou latenci potřebnou pro průmyslové aplikace, jako jsou továrny, porty a těžební operace, které spojují nesčetné množství aktiv a využívají možnosti jako sledování majetku, automatizované pracovní postupy a pokročilé analýzy.

Nové funkce na prvních mobilních buňkách Nokia CB Flexi Zone Citizen Band Radio Service (CBRS) umožní společnostem ve Spojených státech, aby využily sdílené spektrum CBRS 3,5 GHz, jakmile bude k dispozici. Tyto funkce nabízejí kompatibilitu se servery Access Spectrum, které monitorují a přiřazují využití dostupného sdíleného spektra CBRS, aby zajistily, že podniky využívají dostupné spektrum v souladu s předpisy FCC.

Společnost Nokia také zahájí virtualizované řešení pro víceúrovňové výpočty Edge Computing, které umožní podnikům provozovat MEC nad komerčními IT servery, což usnadňuje integraci s existující IT infrastrukturou. MEC zpracovává data blíže k místu, kde je generována, a zajišťuje tak, že síť zajišťuje zaručenou nízkou latenci požadovanou kritickými podnikovými aplikacemi a interaktivní zážitky uživatelů v rušných místech. Díky místnímu zpracování dat mohou aplikace MEC také výrazně snížit náklady na přenos dat.

Místní funkce breakout ve virtualizovaném MEC umožní operátorům poskytovat soukromé LTE sítě podnikům přes svou 4G síť. Alternativně je virtualizovaná MEC doplněna řadou virtuálních jádrových řešení společnosti Nokia, která poskytuje podnikům větší flexibilitu ve způsobu správy vlastních sítí.

Wi-Fi bude i nadále podporovat nekritické kancelářské aplikace a společnost Nokia také nabízí firmám větší flexibilitu v oblasti výkonu a pokrytí Wi-Fi pomocí nového, kompaktního a cenově výhodného venkovního přístupového bodu AirScale Wi-Fi.

Společnosti působící ve vzdálených lokalitách by mohly čelit dalším výzvám, pokud jde o rozšíření podpory kritických obchodních operací. Společnost Nokia tuto výzvu řeší tím, že vylepšuje flexibilní vícebodový Cloud Packet Core s možností hybridní přístupové brány. Vedle poskytování funkčnosti paketového jádra to umožní těžebním, ropným a plynárenským průmyslům a dalším průmyslovým odvětvím, které provozují soukromé bezdrátové sítě, hladce integrovat technologie pro přístup k různým přístupům, včetně licencovaných a nelicencovaných bezdrátových, pevných a satelitních zařízení, s cílem zvýšit kapacitu a odolnost a rozšířit služby a aplikace týkající se kritických a spolupracujících služeb na požadovaná místa.

Společnost Monica Paolini, ředitelka společnosti Senza Fili, uvedla: „Dnešní podniky potřebují vyšší míru flexibility, aby mohli využívat soukromé bezdrátové sítě k tomu, aby vyhovovaly jejich specifickým potřebám. S těmito novými řešeními řeší společnost Nokia tyto potřeby a nabídky možnost podniků integrovat licencované, nelicencované a sdílené spektrum, aby podporovaly různé požadavky na latenci a kvalitu všech svých aplikací.“

Thorsten Robrecht, vedoucí oddělení řešení Advanced Mobile Networks společnosti Nokia, řekl: „Chceme podporovat vývoj směrem k čtvrté průmyslové revoluci tím, že společnosti poskytujeme schopnost využívat soukromé bezdrátové sítě pro jejich kritické komunikační potřeby a rychle rostoucí podnikové aplikace, které zlepšují pokračujeme v rozvíjení našich komplexních řešení a služeb, abychom podnikům umožnili přechod k digitalizaci hladkým a nákladově efektivním způsobem v rámci přípravy na 5G automatizaci v budoucnu.“

-LiM 


Nejčtenější

Chyba: Žádné články k zobrazení