ICT NNIOT NN | B2B NN | CB NN | DC NN |  RC NN |  CW NN |  EW NN | SM NN | NETGURU NN | ITSEC NN KANKRY  facebook linkedin twitter youtube

Raycom staví na rozvoji trendy oblastí: DC, IoT a Smart Cities

David Čermák RaycomRaycom logoSpolečnost Raycom byla založena v roce 2003 jako výhradní distributor telekomunikační divize Tyco Electronics. Především na pohled do budoucnosti jsme se ptali obchodního ředitele společnosti Raycom Davida Čermáka.

Kam směřuje Raycom na poli telekomunikačních služeb a produktů?

Samozřejmě chceme být jedničkou na trhu pro dodávky určené k výstavbě kompletních datových, telekomunikačních a GSM/LTE sítí. Z toho důvodu klademe velký důraz na odbornou znalost našich zaměstnanců, protože víme, že nejdůležitější v procesu prodeje jsou především – a právě – naši lidé.

A můžete přesněji specifikovat, jaká zařízení a řešení nabízíte a dodáváte?

Nabízíme a dodáváme komplexní optimalizovaná řešeni od renomovaných výrobců s důrazem na jejich vysokou kvalitu. Ze zkušenosti víme, že tímto přístupem jsme schopni optimalizovat náklady spojené nejen s výstavbou, ale hlavně z dlouhodobého hlediska také s provozem a samozřejmě s údržbou takových sítí.

Naše společnost Raycom je jedním z hlavních partnerů pro výrobce Commscope v našem regionu, mezi jehož tradiční produkty patří produkty určené k výstavbě telekomunikačních sítí – to znamená datových center, mobilních sítí a telekomunikačních sítí.

Ve kterých zemích Raycom momentálně působí a jaký je pak výhled do budoucnosti?

Raycom v současné době působí kromě České republiky samozřejmě i ve Slovenské republice, dále jsme zastoupeni v Maďarsku a v Polsku. Co se týče blízké budoucnosti, prudký nárůst aktivit očekáváme především právě v posledně jmenovaných zemích, tedy v Maďarsku a v Polsku, s ohledem na výstavbu moderních sítí páté generace.

Jaké produkty z telekomunikační oblasti mají aktuálně největší podíl na trhu a které z nich nabízí právě vaše společnost?

I když se to na první pohled nezdá – s neustále všude zmiňovanou výstavbou optických sítí – naše společnost je největším dodavatelem produktů pro výstavbu a údržbu klasických telefonních sítí. Abych byl konkrétní, především jde o teplem smrštitelné a mechanické spojky kabelů. K tomu se ještě přidávají i zářezové svorkovnice Krone.

Nicméně, před chvíli jsem zmínil ve všech pádech skloňované optické sítě. I tady zaznamenáváme poměrně prudký nárůst zájmu o dodávky pro tuto oblast, především pak jde o optické zemní spojky a boxy, které tradičně patří mezi nesilnější portfolio společnosti Commsope. Tyto spojky jsou především určeny pro projekty sítí rovněž zmíněné páté generace.

S tím je ale spojen i narůst dodávek optických kabelů a dalších produktů, které standardně držíme v nabídce skladem pro celý region Visegrádske čtyřky. Náš sklad je největší v České republice a na Slovensku.

Je telekomunikační prostředí v České republice a ve Slovenské republice stabilním trhem?

Telekomunikační trh se samozřejmě neustále rozvíjí a modernizuje, jak už se v minulosti mnohokráte ukázalo. Z tohoto pohledu, a s přihlédnutím ke zkušenostem z okolních států se jedná o stabilní trh s výhledem technologického rozvoje a růstu v následujících letech. Nespoléháme však jen a pouze na tento trend, a proto sami rozvíjíme další obchodní aktivity v oblastech dodávek technologií a produktů pro IoT, Smart Cities a datových center.

-LiM


Nejčtenější

Chyba: Žádné články k zobrazení